Praktyczne informacje o zasłonach welurowych

W jaki sposób dbać o zasłony welurowe?

Welur jest świetnym materiałem, ale musimy pamiętać o tym, że musi być odpowiednio traktowany. Jeśli tak będzie, to zostanie z nami przez długie lata. Jest to jednak tkanina niezmiernie wrażliwa i należy mieć na uwadze jej dosyć specyficzne potrzeby. Prasowanie weluru nie jest takie łatwe i jeśli nie mamy dobrej parownicy, to lepiej zasłony welurowe powierzyć fachowcom. Żelazko tradycyjne może być dla weluru nieco zabójcze. Zamiast dbać o jego jakże unikalną urodę, gorące urządzenie niestety zniszczy tkaninę.

Prasowanie to jednak nie wszystko. Raz na jakiś czas powinniśmy przeczesać zasłony welurowe przy pomocy miękkiej szczotki, obowiązkowo zgodnie z samym kierunkiem włosa.. Zniknąć zagniecenia nieestetyczne oraz także zarysowania. Jeśli na zasłonie welurowej pojawi się plama, należy reagować natychmiast. Welur bowiem nie znosi bowiem bardzo silnych detergentów ani też wysokiej temperatury. Tylko i wyłącznie szybka reakcja pozwoli się pozbyć świeżej plamy, później to może być już niewykonalne.

Dlaczego warto zdecydować się na zasłony z weluru?

Zasłony welurowe, chociaż wyglądają na bardzo ciężkie, nie obciążają naszego wnętrza wizualnie. Doskonale się sprawdzą zarówno w salonach przestronnych, jak i także w niedużych pokojach w wielorodzinnym budownictwie. Są genialnym wyborem, jeśli nam zależy na stworzeniu domowej oraz przytulnej atmosfery – również w miejscu pracy. Welur jest zaliczani do lejących się tkanin. Co to oznacza? Oznacza to, że powieszone na karniszu zasłony welurowe nie będą się odkształcały na boki, ale zachowają pionową, wręcz idealną linię. To jest szczególnie ważne, gdy zasłony wieszamy na przelotkach czy też na marszczących taśmach i nam zależy na równych idealnie fałdach.

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem tejże tkaniny jest duży wybór kolorów oraz wzorów weluru. Bez problemu się uda dobrać kolor, który będzie współgrał idealnie z wnętrzem. No i nie możemy zapominać, że jest to królewska tkanina. W zasadzie to chyba każdy z nas chciałby się poczuć jak w pałacu, prawda? Zdecydowanie. Lubimy przecież luksus i pięknie urządzone wnętrza.

Co jak co, ale raz kupując zasłony welurowe nie będziemy już chcieli zasłon z żadnego innego materiału. Wydaje się to oczywiste. Welur ma przecież całe mnóstwo zalet. Przekonajmy się o tym na własnej skórze. Nasze pomieszczenie będzie naprawdę przepiękne. Lepiej sobie tego nie wymarzyliśmy.