Moda na welurowe zasłony trwa

Walur – świetna tkanina

Wśród wielu propozycji zasłonowych tkanin welur akurat wyróżnia się nie tylko samym wyglądem. Jest to tkanina, która jak żadna inna sprawia, że nijakie wnętrze się stanie przytulne. Sprawdźmy, jakie tajemnice w sobie kryje welur?

Welur jest miękki w dotyku, puszysty oraz lejący. Welur to tkanina wszechstronna oraz bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Uzyskał uznanie w oczach projektantów. Należy zauważyć, ze w danych czas welur nie należał do najtańszych tkanin. Jego używanie było oznaką przynależności do wyższej klasy. Posiadanie w domu welurowych tkanin w oknach czy też na meblach zaliczało automatycznie właściciela do grona bardzo zamożnych osób. Dzisiaj, chociaż sama cena weluru spadła, to jego popularność przetrwała. Coraz częściej sięgamy po tę właśnie tkaninę upatrując w niej sposobu na uczynienie wnętrza dosyć stylowym oraz eleganckim, a do tego przytulnym.

Do jakich wnętrz nadają się zasłony z weluru?

Grube, wyglądające na ciężkie zasłony na pewno kojarzą nam się z wnętrzami glamour. Jeśli chodzi o zasłony z welurowe dostępne online to musimy wspomnieć o zdolności odbijania światła, a jak wiadomo, o to chodzi właśnie w stylu glamour. Jednak ten styl nie ma w żadnym wypadku monopolu na welur. Zasłony welurowe sprawdzą się doskonale także w innych oraz jednocześnie w mniej dostojnych wnętrzach. Uzupełnieniem doskonałym ciepłego rustykalnego stylu, który w założeniu ma być domowy, swojski oraz przytulny. Sprawdzą się także doskonale w zimnych oraz skrajnie odmiennych stylach. Mowa tutaj o stylu industrialnym oraz skandynawskim. Zasłony welurowe zneutralizują wrażenie surowości oraz także chłodu.

Teoretycznie zasłony welurowe pasują do każdego wnętrza, a w którym zamierzamy je powiesić. Jednak w praktyce rzadko wieszamy zasłony welurowe w kuchni. Doskonale jednak się sprawdzą w gabinecie, sypialni czy też w salonie. Zaletą dodatkową weluru jest zdolność do zatrzymywania słonecznych promieni. Jest to dosyć przydatna cecha, szczególnie w sypialni, jeśli lubimy sobie uciąć drzemkę w samym środku dnia.

Zasłony welurowe przepięknie się prezentują na sporych powierzchniach od karnisza do samej podłogi. Raczej widuje się je rzadko, gdy kończą się nad parapetem. Sprawdzi się doskonale nie tylko w naszych prywatnych mieszkaniach czy też domach, ale także w publicznych miejscach. Z uwagi na swój elegancki oraz stylowy wygląd, welur wykorzystywany jest bardzo często w teatrach, hotelach oraz także innych miejscach użyteczności publicznej.