Co warto wiedzieć o zasłonach welurowych

Na wstępie należy odpowiedzieć na pytanie co to jest welur. Jest to miękka tkanina. Charakteryzuje ją to, że pokryta jest włosiem, przez co jest przyjemna w dotyku. Jego budowa opiera się na bawełnie, która jest na spodzie tkaniny oraz runie. To drugie to właśnie ten miękki meszek, który sprawia, że welur jest materiałem miłym w użytku.

Zalety weluru

Zasłony welurowe (https://nietylkofiranki.pl/294-zaslony-welurowe) posiadają kilka zalet, które sprawiają, że jest to tkaniny często wybierana. Jedną z nich jest to, że są odporne na zagniecenia, dzięki czemu będą ładnie wyglądać przez dłuższy czas. Kolejnym atutem jest ochrona przed negatywnym działaniem słońca. Nie blaknie on pod wpływem promieni, co przyczynia się do dłuższego używania tych zasłon.

Jednak czy tylko to sprawia, że zasłony welurowe są praktyczne? Posiadają jeszcze kilka zalet. Nie tylko zdobią nasze pomieszczenia, mogą je również zaciemniać. Możemy zasłonić nimi okno, dzięki czemu ilość światła wpadającego do pokoju zmniejszy się. Są one łatwe w czyszczeniu, co będzie dużym plusem przy posiadaniu dzieci lub zwierząt.

Rodzaje weluru

Pośród tkanin możemy wyróżnić rodzaje weluru. Jest to:

– welur Malibu

– welur Milienium

– welur pikowany.

Ten pierwszy posiada na swojej lewej stronie siatkę, która go wzmacnia. Sprawia to, że tkanina jest bardziej wytrzymała. Posiada ona krótki i gęsty meszek. Welur Milienium ma wszyty podkład, który jest połączony z jego runem. Jego zaletą jest to, że jest oddychający. Dzięki temu nie niszczy się szybko przy codziennym użytkowaniu. Ostatni rodzaj jest najczęściej stosowany ze względu na swoją odporność na zniszczenia oraz miękkość w dotyku. Do jego utworzenia wykorzystuje się metodę ultradźwiękową.

Czyszczenie tkaniny

Jak już było zaznaczone welur jest wygodną tkaniną jeśli chodzi o użytkowanie. Jest on bowiem bardzo łatwy w czyszczeniu. Nie potrzebujemy tutaj specjalistycznych narzędzi czy płynów. Jedyne czego nam trzeba to wilgotna szmatka oraz miękka ścierka to przetarcia na sucho z kurzu lub innych zanieczyszczeń.

Zastosowanie

Zasłony welurowe sprawdzą się przy oknach balkonowych lub tarasowych. Pięknie ozdobią nasze pomieszczenie, wprowadzą wspaniałą atmosferę, a na dodatek posłużą za praktyczne zasłonięcie okna, w celu eliminacji światła wpadającego do pokoju.

Kolory tkaniny

Każdy z nas ma różne gusta. Odnosi się to również do kolorów. Domy dekorujemy pod kątem naszych upodobań kolorystycznych. Z zasłonami welurowymi także nie będzie problemu. Na rynku możemy znaleźć tą tkaninę w wielu barwach, od zimnej bieli po ciepłą czerwień.